Zakup nieruchomości to transakcja, która zawsze wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Powód jest oczywisty – ceny. Bez względu na to, czy mówimy o domu, mieszkaniu czy o innej nieruchomości, koszt zakupu może przyprawiać o zawrót głowy.
Mając tego świadomość, warto pamiętać o tym, by do wyboru nieruchomości przywiązywać sporo uwagi. Bardzo często tak robimy, koncentrując się przede wszystkim na technicznym stanie budynku. Jest to działanie rozsądne – stan techniczny ma znaczenie. W wielu przypadkach jednak wystarczy remont by go poprawić. W przypadku nieruchomości o złym stanie prawnym, sprawa jest o wiele trudniejsza.
Jeśli kupujemy nieruchomość, stan prawny musimy sprawdzać bardzo dokładnie i wielu miejscach. Przekonać się, czy nieruchomość nie jest zadłużona, sprawdzić, czy pod danym adresem nie są zameldowane osoby, przekonać się, jaka była historia prawna nieruchomości. Wszelkie niedomówienia, błędy czy też niejasności powinny zasiać w nas wątpliwość. Nieruchomość kupić łatwo. Jeśli będzie to nieruchomość ze złym stanem prawnym, można stracić na tym zakupie naprawdę wiele. Warto o tym pamiętać.