Prowadzenie firmy hydraulicznej wiąże się z wieloma obowiązkami, wsród których najwięcje dotyczy szczelności rur i przepływów wody. Wiąże się to oczywiście z tym, że co jakiś czas musza oni wymienić uszczelki gumowe i fibrowe, aby zapewnić jakość w tym zakresie. W innym przypadku ich praca mogłaby się mijać z celem.

Gdy dochodzi do pracy przy rurach, zdecydowanie ważnym elementem tego typu działań jest dbałość o to, aby wszystkie złączki w rurach odpływowych i odpływach liniowych były zamontowane w sposób idealny. Także syfony brodzikowe powinny działać bez zarzutu. Natomiast uszczelki gumowe powinny być dopasowane tak idealnie, jak to tylko możliwe.

Zadbawszy o to wszystko hydraulik sprawdza efekt swojej pracy, aby się upewnić, że za chwilę nie będzie wzywany ponownie. W tym celu otwierając strumień wody, jednocześnie analizując co się dzieje na kolejnych odcinkach w rurze. Z reguły okazuje się to całkiem skuteczną metodą na wyłapywanie ewentualnych słabych punktów. Warto też zadbać, by same części były odpowiedniej jakości, gdyż to zapewnia ich trwałosć na lata.

Uszczelki fibrowe, jak również wykonane z innych materiałów, mają jeszcze jedną istotną funkcję. Nie tylko zabezpieczają przed przeciekaniem, ale też pilnują, by z rury nie wychodziły np. opary, jeśli przechodzi nimi ciecz o wysokiej temperaturze. Uszkodzenie takiej uszczelki znacznie utrudniłoby jakiekolwiek działania w pobliżu rury, w której została ona zamontowana.

Oczywiscie wymiana uszczelek wiąże sie z koniecznością wcześniejszego zakręcenia zaworu doprowadzającego wodę do rur. Dopiero wtedy można spokojnie dokonać rozkręcenia samej rury, wyciągnięcia uszkodzonego elementu i założenia na własciwe miejsce części w pełni sprawnej.