Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który zajmuje się wyceną nieruchomości oraz różnego rodzaju ruchomości. W Dąbrowie Górniczej rzeczoznawcy majątkowi są potrzebni m.in. przy sprzedaży, kupnie, wynajmie nieruchomości, podziale majątku, przy rozstrzyganiu spraw sądowych oraz przy różnego rodzaju inwestycjach.

Rzeczoznawca majątkowy w Dąbrowie Górniczej musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, które potwierdza zdany egzamin państwowy oraz ukończone studia specjalistyczne. Dodatkowo, rzeczoznawca majątkowy musi stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.

Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego w Dąbrowie Górniczej jest bardzo ważna, ponieważ na jej podstawie określa się cenę nieruchomości na rynku. Rzeczoznawca majątkowy dokonuje wyceny nieruchomości na podstawie kilku metod, takich jak: metoda porównania, metoda kosztów i metoda dochodów. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego rzeczoznawca majątkowy musi wybrać odpowiednią metodę w zależności od rodzaju nieruchomości oraz celu, dla którego jest przeprowadzana wycena.

Dąbrowa Górnicza jest miastem, którego rozwój gospodarczy jest związany z górnictwem, przemysłem i usługami. W mieście znajdują się liczne zakłady przemysłowe, sklepy, punkty usługowe, a także wiele budynków mieszkalnych i komercyjnych.