Montaż warstwowy okien
Montaż warstwowy okien polega na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających: środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej. Warstwa środkowa to izolacja termiczna. Wykonywana jest zwykle z piany poliuretanowej i musi szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy ścianą, a ramą okienną.

Jeśli chodzi o efektywność energetyczną, okna są najważniejsze. Szklenie izolacyjne i wysoce izolowane profile już dawno wyeliminowały tradycyjne słabe punkty w oknach. Dziś skupiamy się na połączeniu okien. Zgodnie z wymogiem RAL musi być „bardziej odporny na dyfuzję pary do wewnątrz niż na zewnątrz”.

Dodatkowo musi być tak samo izolujący jak ściana, szkło i rama. Dopiero wtedy powstaje kompletny system okien i przegród budowlanych, który oszczędza energię, zapobiega uszkodzeniom konstrukcji i zapewnia optymalny klimat w pomieszczeniu.

Jeśli idziesz na leniwe kompromisy, jeśli chodzi o wodoodporność, ryzykujesz uszkodzeniem wilgocią i pleśnią. Profesjonaliści wiedzą, jak to zrobić lepiej: zgodnie z uznanymi zasadami techniki i odpowiednim materiałem.

Funkcjonalne szkło do Twojego okna jest bardzo polecane na wiele sposobów. Istnieją indywidualne okulary funkcjonalne na każdą potrzebę. Jeśli wybierzesz szkło funkcjonalne do swojej szyby okiennej, będzie ona w stanie łączyć ze sobą różne komponenty. Szkło funkcjonalne to np. rodzaje szkła okiennego, szkło termoochronne (szkło izolacyjne lub ISO), szkło bezpieczne lub szkło dźwiękoszczelne.