Jako osoba, która prywatnie uważa, że wszystko co naturalne jest najlepsze na świecie długo zastanawiałem się, czy w ogóle poruszać temat chemii użytkowej. Jestem przekonany, że w naszym otoczeniu jest jej wystarczająco dużo, aby jeszcze o niej pisać.

Warto jednak pamiętać,że czym innym jest „chemia” jaką znajdziemy chociażby w płynie do mycia rąk, a zdecydowanie czym innym jest cały proces taki jak chociażby elektropolerowanie metali.

Nie da się ukryć, że w trakcie takiego procesu również wykorzystywana jest chemia. Co za tym idzie każdy, kto nie zna się specjalnie na tym zagadnieniu mógłby powiedzieć, że nie ma najmniejszej różnicy między chemią używaną w przemyśle, a taką, którą znajdujemy chociażby w proszku do prania.

Na szczęście nie trzeba mieć wiedzy laboratoryjnej, aby wiedzieć, że chemia przemysłowa przede wszystkim nigdy nie zostanie przez nas spożyta, właśnie dlatego nie musimy się jej obawiać. Oczywiście firmy, które zajmują się taką chemią profesjonalnie przechodzą dziesiątki testów i kontroli, aby zachować najwyższe standardy, jednak dla nas najważniejsze powinno chyba być, że nic nam nie grozi.